Srovnání cen elektřiny 2013 – změna dodavatele ZDARMA

 • Porovnání dodavatelů na území celé ČR
 • Garantujeme úsporu 95 % domácností
 • Průměrně s námi ušetříte na elektřině 1 900 Kč
 • Změna dodavatele je ZDARMA a vyřídíme ji za vás!

 

Nová kalkulace

Nápovědazpět
Sazba: Nápověda
Spotřeba:
NápovědakWhNápovědakWh
Jistič: Nápověda
Hodnota: Nápověda
Chci:
pouze nejlevnější tarif každého dodavatele
pouze tarify, ke kterým mě můžete převést online

Zadejte všechny údaje

Vyberte si z bezmála 20 dodavatelů

Vyberte kraj dle místa spotřeby. Pozor! V několika výjimečných případech kraje přesně nekopírují rozdělení mezi distributory elektřiny (např. obce na Havlíčkobrodsku). Pokud patříte mezi tyto výjimky, zvolte např. Jihomoravský kraj, pokud jste původními klienty společnosti E.On a Pardubický kraj, pokud jste původními klienty společnosti ČEZ.

zavřít

Znáte-li svou přesnou spotřebu, zvolte možnost „znám přesnou spotřebu“ a zadejte ji do příslušného okna. Pokud přesná čísla neznáte, spočteme vám na základě počtu osob a typu bydlení průměrné hodnoty.

zavřít

Pokud využíváte elektřinu výraznou měrou k vytápění nebo ohřevu vody, máte s největší pravděpodobností speciální sazbu elektřiny. Neznáte-li její přesné označení, zaškrtněte v nabídce vám nejbližší možnost. Valná většina uživatelů však elektřinu k vytápění nepoužívá (vyberte sazbu D02d nebo nezaškrtněte žádnou z možností vytápění). Více o sazbách.

zavřít

Standardní sazba je D02d. Pokud využíváte elektřinu výraznou měrou k vytápění nebo ohřevu vody, máte s největší pravděpodobností speciální sazbu elektřiny. Kompletní seznam sazeb elektřiny najdete zde.

zavřít

VT (vysoký tarif). Vložte spotřebu elektřiny v kWh. Pokud nemáte speciální sazbu k vytápění elektřinou (valná většina uživatelů), vložte celou svou spotřebu do kolonky VT a kolonku NT nevyplňujte. Více o sazbách.

zavřít

NT (nízký tarif). Vložte spotřebu elektřiny v kWh v době tzv. nízkého tarifu. Vyplňte pouze v případě, že máte speciální sazbu k vytápění elektřinou (valná většina uživatelů ji nemá). Majitelé speciálních sazeb musí vyplnit hodnoty VT (vysokého tarifu) i NT (nízkého tarifu). Více o sazbách a tarifech.

zavřít

Zvolte hodnotu jističe, kterou najdete ve faktuře. Běžná hodnota je 3x20A - 3x25A. Více informací o jističích a rady, jak zvolit správnou hodnotu.

zavřít

Vložte celkovou hodnotu jističe.

zavřít

Cena elektřiny 2013, srovnání cen

Cena elektřiny už není určena monopolem. Mezi tarify elektřiny si můžete vybrat a ušetřit nemalé peníze. Nebojte, poradíme vám, jak na to! Na těchto stránkách najdete:

Změna dodavatele ZDARMA

 • Porovnání dodavatelů na území celé ČR
 • Garantujeme úsporu 95 % domácností
 • Průměrně s námi ušetříte 1 100 Kč na elektřině a 2 400 Kč za plyn
 • Změna dodavatele je ZDARMA a vyřídíme ji za vás!

Cena elektřiny: co ji tvoří?

Cena elektřiny je tvořena několika různými poplatky, v nichž není občas snadné se vyznat. Zjednodušeně lze vyúčtování za elektřinu rozdělit mezi platbu za spotřebu (odvíjí se od počtu kWh), měsíční paušál (paušál za tarif a za jistič) a daně (DPH a daň z elektřiny).

Situace je složitější, protože tyto poplatky ve skutečnosti platíte dvěma různým společnostem:

 • dodavateli platíte za dodanou energii (komoditu), tvoří cca 50 % částky
 • distributorovi platíte za správu sítě (vč. elektroměrů atp.), tvoří cca 50 % částky

To vše může probíhat pomocí jednoho vyúčtování, proto je každoroční faktura za elektřinu složitá a plná tabulek a nesrozumitelných plateb.

(více o složení cen elekřiny)


Jak změnit dodavatele elektřiny?

Dodavatele (nebo také obchodníka), od něhož kupujete elektřinu, si můžete svobodně vybrat. Změna dodavatele elektřiny je zdarma a můžete ji provést jednou za půl roku. Změna dodavatele je čistě papírovou záležitostí. Dráty, elektroměr i další související technické věci zůstávají stejné, protože o ty se stará distributor.

Samotný proces změny je velice jednoduchý. Prakticky stačí

 • ukončit smlouvu se stávajícím dodavatelem a
 • uzavřít smlouvu s novým dodavatelem.

Běžné je, že svému novému dodavateli elektřiny plnou moc a on vyřídí vše za vás.  Před tím, než dodavatele elektřiny změníte, zjistěte si, zda se vám to vyplatí. Kolik peněz uspoříte, si můžete jednoduše spočítat v naší unikátní kalkulačce.

(více o změně dodavatele)


Přejděte k levnějšímu dodavateli. ZDARMA!

Je to jednoduché: najděte si nového dodavatele elektřinyplynu a zbytek ponechejte na nás! Průměrná česká domácnost s námi ušetří 2 324 Kč.

Kolik ušetřím: Elektřina Plyn

Srovnání cen dodavatelů elektřiny pro rok 2013 

Kteří dodavatelé nabízejí v tomto roce nejlepší ceny? Vytvořili jsme pro vás přehledná srovnání, kde zjistíte, jakou cenu má váš dodavatel oproti ostatním. Zjistili jsme například, že rozdíl mezi nejnižší a nejvyšší nabídkou může činit až 12 % a roční náklady se tak mohou lišit až o tisíce korun. Kde ušetříte? Dozvíte se v našem článku o porovnání cen všech dodavatelů elektřiny na českém trhu!

(více o srovnání dodavatelů elektřiny)


Sazba elektřiny

Svět tarifů, které nabízí obchodníci s elektřinou, občas připomínají nepřehlednou džungli. Jak se v ní zorientovat? Nejlépe pomocí sazby. Sazba definuje typ tarifu, na který máte nárok. Nejčastější sazbou je D02d, kterou využívají domácnosti, jež elektřinu nepoužívají k vytápění nebo ohřevu vody. V rámci této sazby odebírají elektřinu po celý den za stejnou cenu.

Pro domácnosti, které elektřinou vytápí nebo ohřívají vodu, jsou určeny dvoutarifní sazby. Po určitou část dne tak platí za elektřinu méně (nízký tarif) a po zbytek dne je jim naopak účtována vyšší cena (vysoký tarif). Dvoutarifní sazby se mezi sebou liší v délce trvání nízkého tarifu.


Tarify elektřiny: co je na výběr?

Pokud jste vyřešili sazbu, můžete si vybrat z nabídky tarifů. V rámci jedné sazby nabízí operátor jeden či více tarifů, které se liší cenou, popř. pravidelnými poplatky. Obchodníci s elektřinou většinou nabízí několik různých tarifů v sazbě D02d, pro ostatní sazby mají jen jednu nabídku.

Tarify se kromě cen liší i různými speciálními podmínkami. Operátoři vás lákají prostřednictvím speciálních cen (např. pokud se uvážete do konce roku, získáte slevu), ale také pomocí garancí a fixací (operátor vám garantuje fixní cenu za dodávanou elektřinu – pozor, ta ale tvoří jen polovinu cen elektřiny), některé nabídky naopak nabízí pohyblivou cenu elektřiny podle vývoje na burze

Nevíte si rady? Využijte naši kalkulačku a nechte si spočítat, který tarif je pro vás nejvýhodnější a z jaké nabídky můžete vybírat!

(více o sazbách elektřiny)

Další články o cenách elektřiny, dodavatelích a jejich změnách najdete v sekci Články.

Proč měnit dodavatele elektřiny?

Změnou dodavatele elektřiny ušetříte tisíce korun

Bezstarostný život s elektřinou je vykoupen jejími vysokými cenami. Od roku 2006 ale máme…

více

Cena elektřiny v roce 2013 stoupne průměrně o 4,1 %

NEZÁVISLÉ SROVNÁNÍ: Průměrná cena elektřiny opět vroste, zatímco rozdíly mezi nabídkami dodavatelů…

více

Průvodce: Jak změnit dodavatele elektřiny?

Chcete ušetřit na platbách za elektřinu a vybrali jste si nového dodavatele? Jak proces…

více

Cena elektřiny: Z čeho je složena?

Na ceně elektřiny se podílí více položek a ovlivňuje ji více aktérů – fakturu ale platíme…

více

další články »


Registrovat

Potřebujete poradit?

Volejte nám s dotazy
na změnu dodavatele:

844 543 111

infolinka@cenyenergie.cz

reklama