Kalkulačka: Tarify elektřiny 

Kolik platíte za elektřinu? Můžete změnou dodavatele elektřiny ušetřit? Spočtěte si vše v naší unikátní kalkulačce. Vše je opravdu jednoduché a nemusíte znát přesnou spotřebu vaší domácnosti! Stačí 4 kliknutí.


Nová kalkulace

Nápovědazpět
Sazba: Nápověda
Spotřeba:
NápovědakWhNápovědakWh
Jistič: Nápověda
Hodnota: Nápověda
Chci:
pouze nejlevnější tarif každého dodavatele
pouze tarify, ke kterým mě můžete převést online

Zadejte všechny údaje

Vyberte si z bezmála 20 dodavatelů

Vyberte kraj dle místa spotřeby. Pozor! V několika výjimečných případech kraje přesně nekopírují rozdělení mezi distributory elektřiny (např. obce na Havlíčkobrodsku). Pokud patříte mezi tyto výjimky, zvolte např. Jihomoravský kraj, pokud jste původními klienty společnosti E.On a Pardubický kraj, pokud jste původními klienty společnosti ČEZ.

zavřít

Znáte-li svou přesnou spotřebu, zvolte možnost „znám přesnou spotřebu“ a zadejte ji do příslušného okna. Pokud přesná čísla neznáte, spočteme vám na základě počtu osob a typu bydlení průměrné hodnoty.

zavřít

Pokud využíváte elektřinu výraznou měrou k vytápění nebo ohřevu vody, máte s největší pravděpodobností speciální sazbu elektřiny. Neznáte-li její přesné označení, zaškrtněte v nabídce vám nejbližší možnost. Valná většina uživatelů však elektřinu k vytápění nepoužívá (vyberte sazbu D02d nebo nezaškrtněte žádnou z možností vytápění). Více o sazbách.

zavřít

Standardní sazba je D02d. Pokud využíváte elektřinu výraznou měrou k vytápění nebo ohřevu vody, máte s největší pravděpodobností speciální sazbu elektřiny. Kompletní seznam sazeb elektřiny najdete zde.

zavřít

VT (vysoký tarif). Vložte spotřebu elektřiny v kWh. Pokud nemáte speciální sazbu k vytápění elektřinou (valná většina uživatelů), vložte celou svou spotřebu do kolonky VT a kolonku NT nevyplňujte. Více o sazbách.

zavřít

NT (nízký tarif). Vložte spotřebu elektřiny v kWh v době tzv. nízkého tarifu. Vyplňte pouze v případě, že máte speciální sazbu k vytápění elektřinou (valná většina uživatelů ji nemá). Majitelé speciálních sazeb musí vyplnit hodnoty VT (vysokého tarifu) i NT (nízkého tarifu). Více o sazbách a tarifech.

zavřít

Zvolte hodnotu jističe, kterou najdete ve faktuře. Běžná hodnota je 3x20A - 3x25A. Více informací o jističích a rady, jak zvolit správnou hodnotu.

zavřít

Vložte celkovou hodnotu jističe.

zavřít

Jak kalkulačku použít?

Stačí zvolit kraj, v němž žijete, zaškrtnout, zda bydlíte v bytě nebo domě a vybrat počet osob v domácnosti. V případě, že využíváte elektřinu k vytápění, zvolte způsob vytápění. Pak jen klikněte na tlačítko „Porovnat nabídky“ a kalkulačka vám nabídne seznam tarifů a cen, které si jednoduše porovnáte a vyberete tu nejvýhodnější.

Proč měnit dodavatele elektřiny?

Změnou dodavatele elektřiny ušetříte tisíce korun

Bezstarostný život s elektřinou je vykoupen jejími vysokými cenami. Od roku 2006 ale máme…

více

Cena elektřiny v roce 2013 stoupne průměrně o 4,1 %

NEZÁVISLÉ SROVNÁNÍ: Průměrná cena elektřiny opět vroste, zatímco rozdíly mezi nabídkami dodavatelů…

více

Průvodce: Jak změnit dodavatele elektřiny?

Chcete ušetřit na platbách za elektřinu a vybrali jste si nového dodavatele? Jak proces…

více

Cena elektřiny: Z čeho je složena?

Na ceně elektřiny se podílí více položek a ovlivňuje ji více aktérů – fakturu ale platíme…

více

další články »


Registrovat

Potřebujete poradit?

Volejte nám s dotazy
na změnu dodavatele:

844 543 111

infolinka@cenyenergie.cz