Srovnání cen plynu – změna dodavatele ZDARMA

  • Porovnání dodavatelů na území celé ČR
  • Garantujeme úsporu 95 % domácností
  • Průměrně s námi ušetříte na plynu 4 100 Kč
  • Změna dodavatele je ZDARMA a vyřídíme ji za vás!

Ve formuláři jsou chyby.

Nová kalkulace

Dům, či byt:Znáte-li svou přesnou spotřebu, zvolte možnost „znám přesnou spotřebu“ a zadejte ji do příslušného okna. Pokud přesná čísla neznáte, spočteme vám na základě typu bydlení a způsobu využití zemního plynu průměrné hodnoty. zavřítSpotřeba:
znám přesnou spotřebu
Používám na:
Chci:
Vyberte z nabídky více než 10 dodavatelů!

Cena plynu 2013, srovnání cen

Cenu plynu už neurčují monopoly. Mezi tarify plynu si můžete vybrat a ušetřit nemalé peníze. Nebojte, poradíme vám, jak na to! Na těchto stránkách najdete:

Cena plynu: co ji tvoří

Cena plynu je tvořena několika různými poplatky, v nichž není občas snadné se vyznat. Zjednodušeně lze vyúčtování za zemní plyn rozdělit mezi platbu za spotřebu (odvíjí se od počtu spotřebovaných MWh energie), měsíční paušál (paušál za tarif) a daně (DPH).

Situace je složitější, protože tyto poplatky ve skutečnosti platíte dvěma různým společnostem:

  • dodavateli platíte za dodanou energii (komoditu)
  • distributorovi platíte za správu sítě (vč. plynoměrů atp.)

To vše může probíhat pomocí jednoho vyúčtování, proto je každoroční faktura za plyn složitá a plná tabulek a nesrozumitelných plateb. Situaci navíc komplikuje poměrně složitý převod m3 na MWh (jednoduchý převod je 1 m3 = 10,55 kWh, ale ve skutečnosti je výpočet složitější). Zatímco na trhu dodavatelů existuje konkurence, distributor existuje v rámci regionu jen jeden, a proto jsou poplatky distributorům regulovány státním úřadem (Energetický regulační úřad). Poplatky distributorovi tvoří zhruba 24 % celkové ceny elektřiny.

(více o složení cen plynu)


Změna dodavatele plynu

Obchodníka, od něhož budete plyn odebírat, si můžete svobodně vybrat. Ceny plynu se u jednotlivých dodavatelů liší, a proto můžete výrazně ušetřit. Změna dodavatele plynu je velmi jednoduchá. Stačí pouze dva kroky:

  • ukončit smluvní vztah se stávajícím dodavatelem a
  • uzavřít smlouvu o  dodávce plynu s novým dodavatelem.

Prakticky všichni dodavatelé plynu svým zákazníkům nabízejí (pokud je k tomu zmocní – buď v rámci uzavírané smlouvy, nebo na zvláštním formuláři) vyřízení veškerých úkonů spojených se změnou dodavatele plynu zdarma.


Přejděte k levnějšímu dodavateli. ZDARMA!

Je to jednoduché: najděte si nového dodavatele elektřinyplynu a zbytek ponechejte na nás! Průměrná česká domácnost s námi ušetří 2 324 Kč.

Kolik ušetřím: Elektřina Plyn

Srovnání cen dodavatelů plynu: První čtvrtletí 2013

Jací dodavatelé plynu mají nejlepší ceny? Přinášíme vám přehledná porovnání, kde uvidíte, jakou cenu má váš dodavatel oproti ostatním. Zjistili jsme například, že rozdíl mezi nabídkami může činit 24–26 % a roční úspory tak mohou jít až do tisíců korun. Kde ušetříte? Dozvíte se v našem článku o srovnání cen dodavatelů plynu.

(více o srovnání dodavatelů plynu)


Tarify plynu

Cenu plynu, resp. její neregulovanou část utváří trh a je v režii dodavatelů, za kolik budou plyn nabízet. Na rozdíl od elektřiny nemusíte pátrat po tarifech, ale při výběru vhodného produktu se řiďte spotřebou plynu (v MWh).

Naprostá většina dodavatelů nabízí jeden tarif, který je rozdělen do několika cenových hladin. Vaše celková roční spotřeba přitom rozhodne, do které kategorie spadáte vy (a kolik tedy budete platit).

Platí přitom, že vyšší spotřeba = nižší cena za kWh, ale vyšší měsíční poplatky.

Pokud například plyn využíváte pouze na vaření, vejdete se do roční spotřeby 1,89 MWh (179 m3). V tomto případě sice spotřebujete málo plynu, ale za odebranou kilowatthodinu energie zaplatíte nejvíce.

Chcete-li si porovnat nabídky dodavatelů na trhu, využijte naši kalkulačku. Během několika vteřin zjistíte, jak se liší jednotlivé nabídky ve vašem regionu!

(více o ceně plynu)


Cena plynu se mění několikrát ročně

Cena plynu se mění několikrát do roka. Plynárenské společnosti zpravidla zveřejňují nové ceníky 30 dní předtím, než vstoupí v platnost.

Cena zemního plynu je závislá na ceně ropy a reaguje na ni s několikaměsíčním zpožděním. Pokud ropa zlevňuje, bude levnější také plyn a naopak.

(více o aktuálních cenách plynu)

Proč měnit dodavatele plynu?

Změňte dodavatele plynu a ušetřete tisíce korun

Cena zemního plynu se může výrazně lišit. V některých případech lze změnou dodavatele ušetřit…

více

Z čeho se skládá cena plynu?

Ačkoli za plyn platíme zpravidla jen jedné společnosti, cena plynu je složena z více částí…

více

Jak změnit dodavatele plynu

Chcete ušetřit na platbách za plyn a vybrali jste si nového dodavatele? Jak proces změny…

více

Ceny plynu 2011: Velké srovnání dodavatelů

Kolik zaplatíte v roce 2011 za plyn? Porovnali jsme nabídky všech dodavatelů a víme,…

více

další články »


Registrovat

Potřebujete poradit?

Volejte nám s dotazy
na změnu dodavatele:

844 543 111

infolinka@cenyenergie.cz

reklama